Kadra w sezonie 2021/2022

Sezon 2020/2021 był dla nas bardzo udany. W rozgrywkach I ligi tylko raz musieliśmy uznać wyższość przeciwnika, a w 16 na 17 meczy to my cieszyliśmy się ze zwycięstw. W tym w najważniejszym pojedynku sezonu o Mistrzostwo I Ligi.

Na tak dobry wynik zapracowało 17 zawodniczek. Części z nich nie zobaczymy w zbliżającym się sezonie 2021/2022.

Z zespołem pożegnały się głównie młode zawodniczki, które postanowiły spróbować swoich sił w innych drużynach lub zdecydowały się na zakończenie swojej przygody z piłką ręczną.

W barwach Karkonoszy nie zobaczymy już: Dominiki Jurgiewicz, Oli Kołeckiej, Weroniki Wojtas oraz skrzydłowych Zuzanny Szramik i Mariki Klimaszewskiej.

Na dalszą grę w jeleniogórskim klubie zdecydowały się natomiast wszystkie zawodniczki z pierwszego składu. Na parkiecie hali przy ulicy Złotniczej 12 ponownie spotkamy się z: Joanną Załogą, Sabiną Kobzar, Agnieszką Kowalską, Sylwią Jasińską, Karolina Muras, Oktawią Bielecką i bramkarkami Martyną Wierzbicką i Izabelą Prudzienicą.

Do biało-niebieskiej ekipy w tym sezonie dołączyło w sumie pięć zawodniczek. Pierwsza z nich jest naszą wychowanką. Marlena Grabarczyk ukończyła Dolnośląski Zespół szkół w Karpaczu, a od października rozpocznie Studia w Karkonoskiej Państwowej Szkole Wyższej w Jeleniej Górze na kierunku wychowanie fizyczne. Po rocznej przerwie zdecydowała się na powrót do drużyny, Marlenę mogliście zobaczyć już w bramce Karkonoszy w sezonie 2019/2020. Chciałabym powalczyć z drużyną o najwyższe podium w rozgrywkach – przyznała nam w rozmowie Marlena.

Na pozycji obrotowej do Oktawii Bieleckiej dołączy Oliwia Przystalska.

Pochodzę z Zabrza, gdzie przez 6 lat reprezentowałam barwy Pogoni 1945 Zabrze. W Pogoni Zabrze zdobyłam Mistrzostwo Polski, Wicemistrzostwo Polski oraz kilkukrotne Mistrzostwo Śląska. Od 2019 roku grałam w drugiej lidze w zespole Nails Company Zabrze. Zdecydowałam się na reprezentowanie barw MKS Karkonosze Jelenia Góra, ponieważ chce się ciągle rozwijać, a jest to idealny klub aby owy cel zrealizować.

Kolejną nową zawodniczką w naszej ekipie jest Natalia Gabryś.

Swoją karierę sportową rozpoczęłam mając 10 lat w rodzinnymi mieście, w klubie SPR Sośnica Gliwice, gdzie z dziewczynami zdobyłyśmy brązowy medal w Mistrzostwach Polski. Następnie od 1 klasy gimnazjum do 3 klasy liceum grałam w klubie SPR Pogoń 1945 Zabrze. Z drużyną tą odnosiłyśmy wiele sukcesów w Polsce oraz na arenie międzynarodowej. W 3 gimnazjum zostałyśmy mistrzyniami Polski, a w 3 liceum zdobyłyśmy tytuł Vice Mistrza Polski. Bardzo zależy mi na dalszym samorozwoju oraz odnoszeniu coraz to większych osiągnięć sportowych. Natalia będzie wspierać Agnieszkę Kowalską na lewym skrzydle.

Natomiast na prawym skrzydle zobaczycie w tym roku leworęczną Julię Pędziwiatr.

Jestem absolwentką Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku, a moim poprzednim klubem był MTS Żory. Przygodę z piłka ręczną zaczęłam jednak w moim rodzinnym mieście, w klubie Polonia MOSiR Łaziska Górne. W nadchodzącym sezonie, przede wszystkim chciałabym pokazać się z jak najlepszej strony, stać się mocnym punktem zespołu i czerpać wiedzę od starszych i bardziej doświadczonych zawodniczek – moich koleżanek z drużyny.

Naszym ostatnim wzmocnieniem jest zawodniczka dobrze znana jeleniogórskim kibicom. Rozgrywająca Marta Mazurkiewicz, którą zapewne kojarzycie z pod panieńskiego nazwiska Dąbrowska. Jest wychowanką KPR Kobierzyce, w swojej karierze występowała w następujących klubach: MKS Vitaral Jelfa Jelenia Góra, Politechnika Koszalin, AZS AWF Gdańsk, Stella Handball Saint-Maur i KPR Kobierzyce.

Większość jeleniogórskiej kibiców pamięta mnie jako Śliwę:) Wracam do Jeleniej już drugi raz (chyba jest mi przeznaczona). Cieszę się będę mogła reprezentować klub dzięki któremu moja przygoda z piłka ręczna zaczęła się na poważnie. W nadchodzącym sezonie chciałabym pomoc drużynie w osiąganiu najlepszych wyników i na nowo czerpać radość z gry bo chyba to jest w tym wszystkim najważniejsze.

Tak jak w poprzednim sezonie tak i teraz zespół będą uzupełniały młode i utalentowane dziewczyny z zespołu juniorskiego. Martyna Godyla, Sabina Gałuszka, Zuzanna Jesionek-Wróblewska, Patrycja Wołoszczak, Nikola Jarosz, a także Ania Lambrinow to zawodniczki, które już od poprzedniego sezonu trenują wraz z drużyną seniorską i mają za sobą występy na parkietach I ligi.

Zespół prowadzić będzie Trener Dila Samadova, wspierana przez fizjoterapeutę i trenera przygotowania motorycznego Adama Korkusia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *