Cenne doświadczenia z zagranicznymi drużynami

Za nami dwa sparingi z mocnymi przeciwnikami.

W piątek naszymi rywalkami były piłkarki z Ukraińskiego klubu HC Galichanka Lwów, wieloletnie mistrzynie rozgrywek w swoim kraju, w tym w minionym sezonie 2020/2021.
Mecz na początku był bardzo wyrównany. Przez 20 pierwszych minut toczyliśmy pojedynek bramka za bramkę. W pewnym momencie niestety zaczęliśmy popełniać więcej błędów, które skrzętnie wykorzystywały zawodniczki z Lwowa. Mimo to gra była bardzo zacięta, a na boisku pojawiały się młodsze zawodniczki. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 14-10 dla Ukrainek.
Po zmianie stron z podobnie jak w pierwszej części meczu, początek był bardzo wyrównany. Dla nas jednak wynik nie był priorytetem. Liczyło się zdobycie doświadczenia z silnym przeciwnikiem, w związku z czym, w drugiej połowie na boisku pojawiło się więcej zawodniczek. Każda z dziewczyn spróbowała swoich sił i pokazała się z dobrej strony.

Spotkanie zakończyło się wynikiem 34-19 dla HC Galichanka Lwów.

W przed dzień naszego meczu Galiczanka zagrała jeszcze dodatkowo z Czeską Slavią Praga, to spotkanie, które zakończyło się wynikiem 29-22 również wygrały Ukrainki.

Natomiast w sobotę naszymi przeciwniczkami były zawodniczki z Niemieckiego klubu HC Rodertal.
Podobnie jak w piątkowym meczu początek był bardzo wyrównany. Graliśmy dobrze w obronie i skutecznie w ataku. Po 30 minutach było 18-14 dla zespołu HC Rodertal.
Przez większą część drugiej połowy toczyliśmy wyrównany pojedynek, a przewaga Niemek wynosiła 4-5 bramek. Niestety w kluczowych momentach nie wykorzystywaliśmy sytuacji 100%, popełnialiśmy proste błędy podania, które przeciwniczki obróciły na punkty dla siebie.

Mecz zakończył się wynikiem 33-24 na korzyść naszych gości.

W obu spotkaniach mieliśmy dobre momenty, a także takie, które pokazały co jest jeszcze do poprawy i dopracowania. Wyciągnęliśmy wnioski i przez najbliższy tydzień będziemy starać się wyeliminować błędy, gdyż w 28 i 29 sierpnia w Pradze czekają nasz kolejne sprawdziany.