Udana inauguracja sezonu 2021/2022

25 września 2021 rozegraliśmy pierwszy mecz w sezonie 2021/2022. Pojedynek z UKS Dziewiątka Legnica zakończyliśmy zwycięsko i 3 punkty zostały w Jeleniej Górze.

Gratulacje od Urzędu Marszałkowskiego

Przed rozpoczęciem spotkania Pan Marek Obrębalski, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, pogratulował naszym zawodniczkom zajęcia pierwszego miejsca w sezonie 2020/2021 oraz wręczył im z tej okazji upominki od Urzędu Marszałkowskiego.

Pierwszy gwizdek

Równo o 17:00 rozpoczęliśmy spotkanie. Od samego początku mecz był bardzo wyrównany. Wynik otworzyła zawodniczka UKS-u i przez 15 minut toczył się pojedynek bramka za bramkę. W 16 minucie meczu, po rzucie Sabiny Gałuszki zaczęliśmy wychodzić na prowadzenie. Nasza przewaga wynosiła już nawet 5 bramek, jednak waleczny zespół UKS-u nie zamierzał łatwo oddać zwycięstwa. Udało im się doprowadzić do remisu, na przerwę schodziliśmy z wynikiem 15-15.

Trudna druga połowa

Pierwsze minuty drugiej połowy były pełne błędów obu drużyn. Dopiero po 7 minutach wynik uległ zmianie, Legnica zdobyła 2 punkty z rzędu. Niemoc strzelecką Karkonoszy przełamała dopiero w 43 minucie Marta Mazurkiewicz. Był to dobry okres gry naszych przeciwniczek, do 55 minuty udało im się utrzymać prowadzenie. Jednak młodość nie była w stanie zwyciężyć z doświadczeniem i boiskowym ograniem. Nasz zespół w końcówce zagrał bardzo dobrze. Przede wszystkim poprawiliśmy skuteczność w ataku i poprawiliśmy celność, w ciągu ostatnich 5 minut zdobyliśmy 5 bramek z rzędu. Zawodniczki z Legnicy nie były w stanie przejść naszej szczelnej obrony, a jak im się o to już udało to w zdobyć gola nie pozwalała im Izabela Prudzienica.

Mecz zakończył się wynikiem 29 – 24 dla Karkonoszy.

Trybuny pełne kibiców

Po praz pierwszy po długiej przerwie hala przy Złotniczej 12 wypełniła się kibicami. Zacięty pojedynek z młodym zespołem z Legnicy był bardzo emocjonujący dla wszystkich, zawodniczek, trenerów i fanów. Atmosfera na hali była niesamowita.

Biało-niebieskie

Swoje pierwsze mecze w biało-niebieskich barwach rozegrały Oliwia Przystalska, Natalia Gabryś, Julia Pędziwiatr i Marta Mazurkiewicz. Śliwka w bardzo dobrym stylu powróciła na Jeleniogórski parkiet, była mocnym punktem obrony i ataku, a do bramki przeciwnika trafiła aż 6 razy. Bardzo dobrze spisywała się również nasza wychowanka Sabina Gałuszka, która w tym sezonie wróciła z wypożyczenia. Praworęczna prawoskrzydłowa zdobyła 2 bramki w kluczowych momentach meczu. Jak już zdążyliśmy się przyzwyczaić Sabina Kobzar i Joanna Załoga były bardzo mocnymi elementami zespołu, wspólnie zdobyłby aż 15 bramek.