Ciężka przeprawa z CHKS-em

W rozgrywanym w sobotę 30 października meczu z CHKS PŁ Łódź zdobyliśmy komplet punktów, jednak mecz nie należał do najłatwiejszych.

W wyjściowej siódemce Karkonoszy znalazły się głownie młode zawodniczki. Od pierwszych minut spotkanie było pełen błędów. Nieskuteczne rzuty i niecelne podania mściły się na biało-niebieskich. Jednak przyjezdne myliły się równie często co nasze dziewczyny.

Po 20 minutach na parkiecie zobaczyliśmy zawodniczki z podstawowego składu, gra zaczęła wyglądać lepiej, jednak podbudowane Łodzianki nie zamierzały odpuszczać. Na przerwę schodziliśmy z remisem po 15.

Druga część spotkania była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu. Dzięki dobrze funkcjonującej obronie przyjezdnym trudno było dojść do sytuacji rzutowych, popełniały proste błędy, które wykorzystywały biało-niebieskie. Był to czas w którym w ataku szybkim królowały Agnieszka Kowalska i Joanna Załoga.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 36-27.

Przez dużą ilość błędów nie był ładnym widowiskiem, jednak momentami zachwycał. Książkowo wyprowadzone kontrataki i akcje dwójkowe w ataku pozycyjnym, sprawiły, że ciężki mecz w drugiej części stał się miły dla oka kibica.

Dzięki sobotniej wygranej dopisaliśmy do naszego dorobku kolejne 3 punkty.

Po 4 rozegranych meczach na koncie mamy 4 zwycięstwa i 12 punktów. Zajmujemy obecnie 3 lokatę. Mamy tyle tyle samo punktów co zajmujący 2 miejsce MTS Żory i 3 oczka mniej niż pierwszy KPR Chorzów, który zgromadził ich 15, jednak ma rozegrany jeden mecz więcej.

Wszystko wskazuje na to, że w obecnym sezonie to właśnie zespoły z Żor i Chorzowa będą naszymi największymi rywalami w drodze do zdobycia mistrzostwa ligi. Pojedynki z obiema drużynami są jeszcze przed nami. Z Żorami spotkamy się już 13 listopada w hali przy Złotniczej.

Zanim jednak zmierzymy się z MTS-em, do rozegrania mamy jeszcze mecz wyjazdowy z AZS AWF Handball Wrocław. Pojedynek w stolicy Dolnego Śląska zaplanowany został na niedzielę 7 listopada, na godzinę 17:00.

W ostatnich dniach również nasze Juniorki i Młodziczki rozgrywały swoje mecze. Niestety w obu przypadkach biało-niebieskie nie były w stanie zwyciężyć.

Podopieczne Dili Samadovej w czwartek przegrały w Karpaczu z EUCO UKS Dziewiątka Legnica aż 11-33.
W rozegranym w niedziele meczu na Złotniczej, podopieczne Justyny Domin zanotowały bardzo wysoką porażkę z MKS Włókniarzem Mirsk, przegrywając aż 20-41.