Żorzanki za mocne

W sobotę 9 kwietnia rozegraliśmy mecz 18 kolejki rozgrywek.

Nasz przeciwnik MTS Żory okazał się zbyt silny, po wyrównanym pojedynku przegraliśmy 33-29.

Mecz na Śląsku był dla nas bardzo ciężki. Tego dnia musieliśmy sobie radzić bez naszej kołowej Martyny Michalak. W zaciętym meczu najpierw biało-niebieskie objęły prowadzenie, by po chwili przejęły je zawodniczki z Żor. W 20 minucie znowu górą były nasze zawodniczki, ale końcówka I połowy należała do gospodyń. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 13-11.

Drugą połowę zaczęliśmy bardzo źle. MTS zdobył kilka bramek z rzędu i powiększył swoją przewagę, która w pewnym momencie wyniosła nawet 6 oczek. Jednak jeleniogórzanki nie zamierzały łatwo się poddać. Odrobiliśmy stratę, ale zbyt duża ilość prostych błędów i wykluczenie z gry czerwoną kartką(z gradacji kar) Sabiny Kobzar, zemściła się na nas kontraatakami MTS-u.

Przegraliśmy spotkanie 33-29.

Był to pierwszy mecz w Polskiej lidze Myloslavy Borodai, Ukrainki, która dołączyła do naszego zespołu po wybuchu wojny w jej ojczyźnie. Miła zdobyła dla naszej ekipy 1 bramkę.

MKS Karkonosze wystąpił w składzie:
Martyna Wierzbicka, Marlena Grabarczyk – Natalia Gabryś 2, Dominika Kuśnierz, Marta Mazurkiewicz 2, Agnieszka Kowalska 11, Sabina Gałuszka 1, Sabina Kobzar 2, Joanna Załoga 7, Sylwia Jasińska 3, Myloslawa Borodai 1, Oliwia Przystalska.

Zdjęcia: MTS Żory
Więcej znajdziecie w linku: https://mtszory.pl/posts/mts-zory-vs-mks-karkonosze-jelenie-gora-09042022-r/172?fbclid=IwAR318IPBu7h-TzsDr2I_OV82d2tso0Llycv2d84yuoDUhy6veKLa4pzUbWY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *