Masters Jelenia Góra Mistrzem Polski!

W miniony weekend w Kaliszu odbyły się Mistrzostwa Polski Masters Kalisz 2022 w piłce ręcznej kobiet i mężczyzn.
Nie mogło tam zabraknąć drużyny ze stolicy Karkonoszy, która kolejny raz po mistrzowski zaprezentowała się na krajowej arenie
.

Organizatorem imprezy, w której wzięło udział blisko 600 uczestników i uczestniczek był Klub Piłki Ręcznej Szczypiorno Kalisz.

Zespoły rywalizowały ze sobą w kilku kategoriach wiekowych: Kobiety +33, Mężczyźni +35, Mężczyźni +45, Mężczyźni +50 oraz Mężczyźni +55.

Jeleniogórzanki pierwszego dnia wygrały wszystkie 3 mecze w fazie grupowej.
Pokonując: Collected Team 11-9, Wilanowia Warszawa Masters 13-5 i Tarnów Masters Team 14-12.
W meczu półfinałowym zmierzyły się z drużyną, która zajęła 2 miejsce w grupie A. Nasze zawodniczki pokonały ekipę z Lublina, a tym samym awansowały do finału.
Następnego dnia w decydującym starciu zwyciężyły z drużyną Pogoń Szczecin Masters, a tym samym zdobyły Mistrzostwo Polski!

W składzie Masters Jelenia Góra znalazły się:
Maja Olejnik-Korycka, Marta Szostakowska, Monika Rafałowicz, Mariola Sieńko, Sylwia Krajewska, Kamila Sawicka, Joanna Załoga, Ewa Nowicka, Barbara Wawrzyńczyk, Dorota Skowron, Barbara Skórzyńska, Barbara Muszyńska, Agnieszka Kowalska, Maja Szerszeń, Katarzyna Jezierska, Magdalena Łosińska, Małgorzata Targoni, Magdalena Nerkowska oraz Dila Samadova i Małgorzata Matkowska.

Organizatorzy wręczyli również nagrody indywidualne. Dwie z nich padły łupem dziewczyn z naszej drużyny.
Najlepszą zawodniczką turnieju została Joanna Załoga, która jest wszystkim doskonale znana z występów na pierwszoligowych parkietach, a w sezonie 2021/2022 została Królową Strzelczyń I Ligi grupy B.
Z kolei najskuteczniejszą zawodniczką została Ewa Nowicka, którą jeleniogórscy kibice mogą pamiętać z występów w superligowym KPR Jelenia Góra.
Najlepsza bramkarka turnieju została Paulina Adamska z Pogoń Szczecin Masters.

Podziękowania należą się tym którzy wspierali nasze zawodniczki, a także tym, którzy postanowili pomóc w sposób materialny. Koszulki dla zespołu Masters Jelenia Góra ufundowały Termy Cieplickie, a dzięki sieci stacji benzynowych MÜLLER nasze zawodniczki dojechały do Kalisza i wróciły.