Podsumowanie 2 pierwszych kolejek sezonu 2022/2023

17 września 2022 na własnym parkiecie zainaugurowaliśmy sezon 2022/2023.

1 kolejka

Naszym pierwszym przeciwnikiem był jeden z tegorocznych beniaminków, zespół MKS Victoria Świebodzice.
Choć teoretycznie mieliśmy łatwe zadanie do wykonania, realizacja jego okazała się nieco trudniejsza. Młody świebodzicki zespół walczył ambitnie. Przez cały czas trwania meczu gonił wynik, jednak to biało-niebieskie nieprzerwanie kontrolowały grę. Ostatecznie spotkanie zakończyliśmy wynikiem 34-31 i wywalczyłyśmy 3 pierwsze punkty.

W 1 kolejce rozgrywek pozostałe 2 zespoły beniaminków pewnie wygrały swoje pojedynki. AWS Szczypiorno Kalisz pokonał na własnym parkiecie mocno odmieniony zespół z Wrocławia 42-21. Natomiast Start Pietrowice Wielkie wygrał w Legnicy UKS Dziewiątkę 38-32.

W Gliwicach Sośnica przegrała z MTS Żory 23-31, a w Krakowie KS Cracovia 1906 wygrała z zespołem z Krapkowic 26-17.

Z kolei zespół z Olkusza pauzował.
Dopiero w 2 kolejce stoczył swój pierwszy pojedynek w nowym sezonie i to właśnie naszej drużynie przypadło inaugurowanie sezonu w Olkuszu

2 kolejka

Mecz z SPR Olkusz rozegraliśmy 24 września o godzinie 19:00. Podobnie jak w przypadku meczu ze Świebodzicami, zawodniczki z Olkusza łatwo nie zamierzały oddać zwycięstwa. Zacięty pojedynek toczył się praktycznie do ostatnich minut. Dzięki doświadczeniu i boiskowemu ograniu udało nam się pokonać dużo młodszy zespół z Olkusza. Mecz wygraliśmy 30-28.

W pozostałych meczach 2 kolejki MKS Victoria Świebodzice wygrała z UKS Dziewiątka Legnica 32-31 i zdobyła swoje pierwsze punkty. Z kolei w pojedynku beniaminków zespół z Kalisza wysoko pokonał Start Pietrowice Wielkie zwyciężając 35-25 na ich parkiecie.
Zacięty pojedynek stoczyły w stolicy Dolnego Śląska zespoły z Wrocławia i Gliwic, ostatecznie to SPR Sośnica Gliwice zgarnęła pełną pulę punktów wygrywając 31-29.
MTS Żory pokonał u siebie KS Cracovia 1906 różnicą aż 12 bramek, mecz na Śląsku zakończył się wynikiem 36-24.
Tym razem pauzował KS Otmęt Krapkowice.

3 kolejka

W związku ze zgrupowaniem kadry narodowej w najbliższy weekend mamy wolny od rozgrywek.
Z kolei tydzień później to nam w harmonogramie rozgrywek przypada przymusowa pauza, tak więc następny mecz zaplanowany mamy dopiero na 15 października.

Wtedy w hali przy ulicy Złotniczej 12 podejmować będziemy UKS Dziewiątka Legnica.

Podsumowanie

Po pierwszych dwóch kolejkach w tabeli prowadzi AWS Szczypiorno Kalisz, który tak jak MTS Żory oraz my wygrał oba pojedynki. Jednak zdobył on największą liczbę bramek i stracił najmniej, dlatego obecnie zajmuje pierwsze miejsce.

Bez punktów zostają jak na razie SPR Olkusz, UKS Dziewiątka Legnica, KS Otmęt Krapkowice i Śląsk Wrocław Handball. Jednak należy pamiętać, że jesteśmy dopiero na początku sezonu i przed nami i innymi zespołami jeszcze wiele pojedynków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *