Wygrana i dwie porażki

Za nami 6 kolejek rozgrywek. Od początku sezonu udało nam się zdobyć 9 punktów.
W 5 meczach zanotowaliśmy 3 zwycięstwa i 2 porażki.

4 kolejka

4 kolejka rozgrywek była dla nas spotkaniem z UKS Dziewiątka Legnica. 15 października pewnie pokonaliśmy zespół gości, wygrywając na własnym parkiecie 32-24. Do zwycięstwa poprowadziło nas wówczas trio: Sabina Kobzar-Witczak, Joanna Załoga i Marta Mazurkiewicz, które zdobyły w sumie aż 22 bramki.

5 kolejka

Niestety już w następnej kolejce rozgrywek doznaliśmy bardzo dotkliwej porażki. Mecz z AWS Szczypiorno Kalisz okazał dla nas bardzo trudny z kilku powodów. Ze względów zdrowotnych meczu nie mogła poprowadzić trener Dila Samadova, którą na ławce trenerskiej zastąpiła Justyna Domin. Ponadto z powodu choroby w bramce zabrakło Martyny Wierzbickiej, nieobecne były również Joanna Załoga i Sabina Kobzar-Witczak, które leczyły kontuzje, których nabawiły się podczas poprzedniego meczu i treningów, zabrakło także Marty Mazurkiewicz.
Na mecz w Kaliszu pojechał więc bardzo odmłodzony skład.
Krótko mówiąc, bez czterech podstawowych zawodniczek nasz zespół sobie nie radził. Niemoc biało-niebieskich skrzętnie wykorzystywały Kaliszanki, które bezlitośnie punktowały nasz zespół. Do przerwy udało nam się zdobyć jedynie 3 bramki, a cały pojedynek zakończył się wynikiem 39-12 dla Kalisza.

6 kolejka

W miniony weekend rozegraliśmy zaległy mecz w ramach 6 kolejki rozgrywek.
5 listopada 2022 na własnym parkiecie podejmowaliśmy zespół SPR Sośnica Gliwice.
Niestety od pierwszych minut spotkanie nie układało się po naszej myśli. Ciężko było nam wypracować sytuacje rzutowe, popełnialiśmy proste błędy w ataku, a przeciwniczki wykorzystywały nasze pomyłki.
Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 10-13 dla Gliwic.
Po zmianie stron zdobyliśmy dwie bramki z rzędu, niestety później nie wykorzystaliśmy rzutu karnego, za to punktowały zawodniczki SPR-u.
Gliwiczanki systematycznie budowały nad nami przewagę. Mimo szczerych chęci biało-niebieskie nie były w stanie dogonić dobrze dysponowanego zespołu Sośnicy.
Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 22-28, a ostatni punkt dla naszego zespołu zdobyła bramkarka Martyna Wierzbicka rzutem przez całe boisko.

Podsumowanie

Podsumowując po 6 kolejkach rozgrywek zajmujemy 4 miejsce w tabeli z 9 punktami na koncie.
Prowadzi zespół z Kalisza, który pozostaje niepokonany i zgromadził już 18 punktów na swoim koncie.

Kolejne spotkanie

Nasz następny pojedynek rozegramy już 12 listopada o godzinie 18:00 w Krakowie, gdzie będziemy starali się zrehabilitować za ostatnie porażki.

Trzymajcie kciuki za biało-niebieskie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *