Wygrane z Olkuszem i Legnicą

Za nami dwa zwycięskie mecze, które dzielił ponad miesiąc.

4 lutego 2023 zmierzyliśmy się na jeleniogórskim parkiecie z zespołem z Olkusza.
Mecz od samego początku był pod naszą kontrolą. W pierwszych minutach spotkania wypracowaliśmy sobie przewagę, którą systematycznie powiększaliśmy.
W drugiej części rywalizacji prowadziliśmy z SPR Olkusz nawet 11 bramkami, ale ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 34-29.

Po ponad miesięcznej przerwie, 11 marca 2023, ponownie pojawiliśmy się na pierwszoligowym parkiecie.

Tym razem mecz rozegraliśmy na wyjeździe, w oddalonej o zaledwie 55 kilometrów Legnicy.

Wynik meczu otworzyła Sabina Gałuszka dopiero w 4 minucie spotkania. Od tego momentu zaczęliśmy bój „bramka za bramkę”. Nie udało nam się zbudować trwałej przewagi. Jak tylko odskakiwaliśmy zawodniczki z Dziewiątki wyrównywały, jednak to my przez cały czas kontrolowaliśmy przebieg meczu. Po 30 minutach wygrywaliśmy 12-14.

Druga część spotkania była dużo bardziej nerwowa. Choć na początku mieliśmy przewagę 3 bramek, w 50 minucie meczu Legniczanki wyrównały, a w 53 minucie wyszły nawet na prowadzenie. Jednakże biało-niebieskie nie miały zamiary oddać zwycięstwa. Można powiedzieć, że w końcówce wygrało doświadczenie. Kilkoma sprytnymi zagraniami odzyskaliśmy przewagę, której już nie daliśmy sobie odebrać.
Pokonaliśmy zespół UKS Dziewiątka Legnica 26-27, a tym samy dopisaliśmy 3 kolejne punkty do naszego dorobku.

Na mecz do Legnicy pojechaliśmy dzięki stacjom paliw Muller, które zasponsorowały nam paliwo na wyjazd.
Dziękujemy również restauracji Szara Willa, która przygotowała dla całej naszej drużyny pyszne posiłki.

Więcej o meczu przeczytacie na portalu Jelonka.com, znajdziecie tam nie tylko artykuł, ale również galerie zdjęć ze spotkania z Dziewiątką.

Kolejny mecz już 18 marca 2023 o godzinie 17:50 w hali przy ulicy Złotniczej 12.
Mamy nadzieję, że będziecie tam razem z nami!