4 miejsce w sezonie 2022/2023

Meczem z Pietrowicami Wielkimi zakończyliśmy rozgrywki w sezonie 2022/2023.
W 22 kolejkach rozegraliśmy 20 spotkań, 10 wyjazdowych i 10 na własnym parkiecie.

W 12 spotkaniach z pojedynków wyszliśmy zwycięsko, dwa razy po rzutach karnych, a 8 razy musieliśmy uznać wyższość przeciwniczek.

Pierwsza runda rozgrywek

Choć sezon zaczęliśmy bardzo dobrze, niestety szybko musieliśmy poradzić sobie z wieloma trudnościami.
W nasze szeregi wkradły się kontuzje.
Nasz skład w sezonie 2022/2023 oparty był na 4 doświadczonych zawodniczkach oraz 12 młodych i zdolnych. Niestety każdy brak jednej z kluczowych postaci odczuwaliśmy bardzo mocno.

Pierwszym sprawdzianem dla naszych młodych zawodniczek był mecz z Kaliszem w październiku 2022. Wtedy na meczu nie było żadnej z doświadczonych dziewczyn, które przez kontuzje i choroby nie były w stanie stawić się na meczu. Wtedy doznaliśmy pierwszej dotkliwej porażki.

W kolejnych meczach, w których brakowało choć jednej z podstawowych dziewczyn mimo chęci i woli walki nie byliśmy w stanie wygrywać.

Przełom przyniósł dopiero mecz na zakończenie pierwszej rundy rozgrywek, kiedy to fenomenalnym golu Marty Mazurkiewicz z bezpośredniego rzutu wolnego i serii rzutów karnych w końcu cieszyliśmy się z wygranej.

Druga runda rozgrywek

Pierwszy mecz drugiej część sezonu miał bardzo podobny scenariusza jak ten ostatni z pierwszej części rozgrywek.
Po rzutach karnych wygraliśmy z bardzo walecznym zespołem ze Świebodzic.

Wróciliśmy na zwycięskie tory. Nie prześladowały nas już kontuzje, dzięki czemu nasza gra była dużo bardzie poukładana i mniej chaotyczna. Choć oczywiście nie obyło się bez nerwowych momentów i stresujących zwrotów akcji.

W drugiej części sezonu byliśmy dużo spokojniejsi i bardziej świadomi swojej gry.

Trzy zespoły pozostały w tym roku poza naszym zasięgiem. Chodzi o SPR Sośnica Gliwice, MTS Żory i AWS Szczypiorno Kalisz. Z żadną z tych drużyn nie byliśmy w stanie wygrać w tym sezonie.

Podsumowanie

Mimo wielu przeciwności w postaci kontuzji i braków kadrowych możemy zaliczyć ten sezon do udanych. Młode zawodniczki mogły się uczyć od tych bardziej doświadczonych. Zobaczyły, jak wiele od nich zależy i jak ważne są dla przyszłości drużyny.
Nauczyły się brać na siebie odpowiedzialność zdobywania bramek, w końcu też uświadomiły sobie jak wiele zależy od ich zachowania na boisku i jak wpływa to na cały zespół.

Po 20 meczach zdobyliśmy 34 punkty, które dały nam 4 miejsce w tabeli.

Turniej Mistrzyń

W tym sezonie na pierwszym miejscu znalazł się zespół AWS Szczypiorno Kalisz, który uzbierał aż 55 punktów.
W dniach 19-21 maja 2023 weźmie on w związku z tym udział w Turnieju Mistrzyń.
W Płocku zmierzy się z Biowell Handball Warszawa – Mistrzem grupy C, z AL-KO AZS Poznań – Wicemistrzem grupy A oraz z superligowym Młyny Stosiław Koszalin, który zajął 9 miejsce w rozgrywkach.
Z tej czwórki dwa zespoły uzyskają prawo do gry w najwyższej lidze rozgrywkowej w Polsce.

Więcej informacji znajdziecie w linku poniżej:
https://zprp.pl/archiwa/253246

Liga centralna

Sezon 2022/2023 był ostatni w formule 3 grup I Ligi. W sezonie 2023/2024 powołana do życia zostaje kolejny poziom rozgrywkowy w kobiecej piłce ręcznej.
Powstaje Liga Centralna Kobiet, która będzie bezpośrednim zapleczem PGNiG Superligi Kobiet, a my zajmując 4 miejsce w tabeli wywalczyliśmy sobie prawo do gry w niej.
Ligę centralną stworzą po 4 pierwsze zespoły z każdej dotychczasowych grup. Czekamy jeszcze na ostateczne decyzje, jednak możemy być pewni, że Liga Centralna obejmie terytorium całego kraju.

Informacje o Lidze centralnej znajdziecie na stronie ZPRP:
https://zprp.pl/archiwa/251495?fbclid=IwAR3BSVAJr4gqyBD0dyIAoJIJGqTb-Csr-nDAT5hHKHZtPSSYaXL6e04bsqw

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *