Dwie wygrane na zakończenie rozgrywek

Dwoma zwycięstwami zakończyliśmy zmagania w sezonie 2022/2023.

W ostatnim meczu wyjazdowy naszym przeciwnikiem był zespół Śląsk Wrocław Handball. Pojedynek stoczyliśmy w stolicy naszego województwa, w piątek 28 kwietnia, tuż przed majówką.
Sam mecz rozpoczął się z lekkim opóźnieniem. W związku ze wzmożonym ruchem na wrocławskich ulicach dotarcie do hali przy ulicy Paderewskiego było dużym wyzwaniem.
Nasze zawodniczki rozpoczęły rozgrzewkę 15 minut później niż powinny, wszystko zostało więc przyspieszone.
Niestety nie weszliśmy zbyt dobrze w mecz, a skrócony czas na przedmeczowe przygotowanie prawdopodobnie był tego przyczyną.
Początkowo to zespół gospodarzy prowadził. Wrocławianki narzuciły nam swój styl gry, którego przez długi czas nie mogłyśmy sforsować. Dopiero w ostatnich minutach pierwszej połowy udało nam się dogonić wynik i zremisować.
Po 30 minutach na tablicy wyników było po 13.

W drugiej części spotkania to my zaczęliśmy dyktować warunki. Narzuciliśmy swoje tempo i graliśmy według własnych zasad. Mimo to zespół Śląska Wrocław walczył mocno, niekiedy brutalnie. Jednak to my od 38 minuty prowadziliśmy i kontrolowaliśmy wynik. Końcówka spotkania była nieco nerwowa, jednak dwa ostanie gole padły z rąk naszych zawodniczek i mogliśmy się cieszyć w kolejnej wygranej w sezonie.

Śląsk Wrocław Handball – MKS Karkonosze Jelenia Góra – 24-26

Na trybunach wrocławskiej hali pojawili się przedstawiciele Karkonoskiego Klubu Kibiców Niepełnosprawnych, którzy zrobili nam bardzo miłą niespodziankę, dopingując nam od samego początku spotkania, a to na pewno pomogło nam w zwycięstwie!

Zdjęcia i artykuł ze spotkania z Wrocławiem znajdziecie w linku poniżej:
https://www.jelonka.com/wazne-zwyciestwo-we-wroclawiu-114935


Ostatni mecz w sezonie 2022/2023 rozegraliśmy 6 maja 2023 we własnej hali.

Do pojedynku stanęliśmy z zespołem Start Pietrowice Wielkie.
Tym razem obyło się bez opóźnień, spotkanie rozpoczęliśmy punktualnie o 17:00. W hali przy ulicy Złotniczej 12 pojawili się nasi najwierniejsi kibicie, wraz z Karkonoskim Klubem Kibiców Niepełnosprawnych na czele, który tuż po zakończeniu spotkania wręczył naszym dziewczynom kwiaty w podziękowaniu za cały sezon grania.

Wynik meczu z Pietrowicami otworzyła Marta Mazurkiewicz, i tym razem to my od początku kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Systematycznie powiększaliśmy przewagę, która po 30 minutach wynosiła aż 7 bramek. Na przerwę schodziliśmy z wynikiem 19-12.

Druga połowa meczu również pozostawała pod naszą kontrolą. Jednak zawodniczkom z Pietrowic w pewnym momencie udało się zniwelować przewagę tylko do jednej bramki. Końcówka spotkania stała się więc bardziej nerwowa niż przewidzieliśmy. Na szczęście ostatni gol w wykonaniu Sabiny Gałuszki przypieczętował nasze zwycięstwo i zakończył sezon.

MKS Karkonosze Jelenia Góra – Start Pietrowice Wielkie – 31-28

Zdjęcia i artykuł ze spotkania z Pietrowicami znajdziecie w linku poniżej:
https://www.jelonka.com/zwycieskie-zakonczenie-sezonu-115087


Po meczu wszystkie zawodniczki, sztab szkoleniowy, a także nasi przyjaciele i osoby wspierające nasz klub spotkały się na wspólnym posiłku. W takim przypadku nie mogło zabraknąć pizzy z Pizzerii Gazownia, a także sałatek i przystawek od Słoiki – catering w szkle. Obowiązkowo też był sernik od Pana Ryśka.

W taki sposób przypieczętowaliśmy zakończenie rozgrywek w sezonie 2022/2023. Teraz zasłużona przerwa i okres roztrenowania.

Teraz zbieramy siły i regenerujemy się przed następnymi wyzwaniami, a czeka ich nas całkiem sporo.
Krótko mówiąc idą zmiany!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *