Piłka ręczna pod nowym szyldem!

W końcu możemy przekazać to oficjalnie – rozstajemy się z Karkonoszami!

Pod koniec października zeszłego roku Zarząd klubu MKS Karkonosze Jelenia Góra przekazał nam uchwałę, na mocy której z dniem 30 czerwca 2023 roku klub kończy współpracę z sekcją piłki ręcznej.

Był to dla nas początek poszukiwań nowego miejsca dla naszej sekcji.
Prowadziliśmy rozmowy między innymi z Karkonoską Akademią Nauk Stosowanych, Spółką Termy Cieplickie oraz kilkoma prywatnymi firmami. Ostatecznie na przeciw nam wyszła Fundacja Vitamineo.
Utworzyła ona dla nas nowy Miejski Klub Sportowy Vitamineo Jelenia Góra i właśnie pod taką nazwa będą występować od sezonu 2023/2024 jeleniogórskie piłkarki ręczne.
Bardzo ważne jest, że Zarząd MKS Karkonosze Jelenia Góra postanowił przekazać klubowi MKS Vitamineo Jelenia Góra swoje prawa do udziału w krajowych rozgrywkach piłki ręcznej kobiet wraz z zespołem występującym dotychczas pod biało-niebieskim szyldem, a także zawodniczki zespołu I-ligowego oraz zawodniczki wszystkich grup młodzieżowych, dzięki czemu nowo utworzony klub będzie mógł kontynuować grę z miejsca w którym zakończył rozgrywki.

Na konferencji prasowej, która odbyła się w piątek 26 maja 2023 przedstawiliśmy Zarząd naszego nowego klubu, w składzie którego znalazły się 4 osoby.
Prezesem został Mariusz Marczak, Wiceprezesem Daniel Kachnikiewicz, a członkami zarządu zostały Barbara Muszyńska oraz Martyna Wierzbicka.

Przez ostatnie kilka miesięcy przygotowywaliśmy się do przejścia i zmian jakie się z tym wiążą. Dopiero jednak teraz mogliśmy przekazać tę informację do wiadomości publicznej.
Przed nowymi działaczami kilka wyzwań, ale wierzymy, że dzięki zaangażowaniu i współpracy wszystko będzie układało się pomyślnie.

Pierwszym i jak do tej pory największym wyzwaniem jest start MKS Vitamineo Jelenia Góra w rozgrywkach Ligi Centralnej.

W sezonie 2022/2023 nasz zespół seniorski zajął 4 miejsce w grupie B, w rozgrywkach I Ligi piłki ręcznej kobiet. W związku z transformacją rozgrywek, na sezon 2023/2024 uzyskał on prawo do gry w Lidze Centralnej, która będzie drugim po Superlidze Kobiet szczeblem rozgrywkowym.
Reforma ligi sprawia, że znowu będziemy rywalizować z zespołami z całej Polski, a nie tylko z 3 najbliższych nam województw. Wiąże się to z dość dużym obciążeniem finansowym. Dalsze wyjazdy, niejednokrotnie wymagające noclegu przed meczem, będą największym generatorem kosztów dla naszego nowego klubu.

Dlatego tak ważne w tym momencie jest wparcie naszych sponsorów.

Pragniemy bardzo podziękować wszystkim, którzy do tej pory wspierali działalność naszej sekcji:
– Miastu Jelenia Góra
– Spółce Termy Cieplickie
– firmom: ECO Jelenia Góra, KE-MA, Bolix, Matex, Park Trampolin Wild Jump, Pizzerii Gazowani, Restauracji Szara Willa, Słoiki Catering w szkle, Fabryka Fitness Club, Quest, Advisor Ubezpieczenia, Wepa Piechowice, Jelenia Plast,
– firmie transportowej Szelux Travel, sieci stacji benzynowych Muller, a także Panu Markowi Obrębalskiemu oraz Ryneczekowi Zabobrze i Slavnej Banii.
Podziękowania za współpracę należą się również przedstawicielom mediów: Przemekowi Kaczałko, Tomaszowi Raczyńskiemu i portalowi Jelonka.com, Błażejowi Stachewiczowi i Radiu Super Nova, Piotrowi Kubanowi, Konradowi Żurawskiemu.

Dziękujemy, że byliście z nami i mamy nadzieję na dalszą współpracę z nowym klubem MKS Vitamineo Jelenia Góra!


Zmiana nazwy strony, a także zmiany nazw naszych profili na Facebooku i Instagramie na MKS Vitamineo Jelenia Góra nastąpią z dniem 1 lipca 2023.


Zdjęcia z konferencji prasowej od: Ernest Kołodziej https://www.facebook.com/madebyErnest


Zdjęcia z konferencji prasowej od: Kacper Loch https://www.facebook.com/lochkacper.photography

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *