Podsumowanie „Leśnej zaprawy Karkonoszy”

W maju i czerwcu zawodniczki naszych zespołów młodziczek, juniorek i seniorek brały udział w treningach w ramach projektu „Leśna zaprawa Karkonoszy”, którego partnerem były Lasy Państwowe.

Treningi ogólnorozwojowe i wytrzymałościowe odbywały się na świeżym powietrzu, głównie w otoczeniu lasów. Zawodniczki podczas zajęć wykonywały ćwiczenia fizyczne, a także zdobywały wiedze z zakresu ochrony przyrody, zgłębiły wiedzę o zagrożonych roślinach i zwierzętach żyjących na naszych terenach, a także dowiedziały się o właściwościach leczniczych niektórych roślin.

W ramach projektu, którego partnerem były Lasy Państwowe, nasza sekcja prowadziła treningi na terenie Nadleśnictwa Śnieżka, Nadleśnictwa Szklarska Poręba oraz Karkonoskiego Parku Narodowego.

Podczas treningów połączonych z wycieczkami edukacyjnymi i krajoznawczymi, nasze zawodniczki dotarły do takich miejsc na terenie Karkonoskiego Parku Narodowego jak: Schronisko PTTK Strzecha Akademicka, Luční Boudę, okolice Chaty Výrovka, Dom Śląski, a także w Nadleśnictwie „Śnieżka”: Rudawy Janowickie, schronisko PTTK Szwajcarka, Zamek Bolczów i Sokolik. Zdobyły najwyższy szczyt Karkonoszy – Śnieżkę, a także udzielały się jako wolontariuszki. Dziewczyny wsparły Karkonoski Park Narodowy pomagając rozkładać siatki między innymi w okolicach Śnieżki, chroniące zagrożone gatunki roślin. Poznały dzięki temu wiele gatunków roślin, a także dowiedziały się w jaki sposób dbać o przyrodę w górach.
Podczas treningów miały też styczność z morsowaniem. Dowiedziały się wówczas w jaki sposób chronić wody stojące i płynące w lasach i parkach, a także jak w bezpieczny sposób korzystać z ich dobrodziejstw.

Podsumowując w maju i czerwcu 2023 zrealizowane zostały 32 jednostki treningowe w otoczeniu leśnej przyrody, w których wzięło udział 35 zawodniczek z naszego klubu.
Odbyliśmy wiele ciekawych, pouczających i wymagających treningów w otoczeniu cudownej przyrody.

Swoim działaniem udowodniliśmy, że treningi piłki ręcznej to nie tylko wylewanie siódmych potów na halowych parkietach, ale i budowanie wytrzymałości i wydolności na świeżym powietrzu, a doskonałym partnerem do tego typu działań są Lasy Państwowe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *