Terminarz rozgrywek w sezonie 2023/2024

Kilka dni temu poznaliśmy oficjalny terminarz rozgrywek na zbliżający się sezon.
Dla nas jest to sezon pełen zmian.

Pierwszą i najbardziej zauważalną zmianą jest nasza przynależność klubowa.
Z dniem 1 lipca 2023 cała nasza sekcja piłki ręcznej przeniosła się z MKS Karkonosze Jelenia Góra, do nowego klubu MKS Vitamineo Jelenia Góra.
W związku z powyższym jeleniogórskie piłkarki ręczne od tego momentu będą bronić zielono-niebieskich barw.

Nasz seniorski zespół przystąpi do rozgrywek w Lidze Centralnej Kobiet, która jest nowym poziomem rozgrywkowy w żeńskiej piłce ręcznej, powołanym przez Związek Piłki Ręcznej w Polsce.
Liga Centralna stała się zapleczem PGNiG Superligi Kobiet, a tworzą ją zespoły z całej Polski, które w sezonie 2022/2023 zajęły miejsca od 1 do 4 w swoich grupach w rozgrywkach I Ligi.

Sezon 2023/2024 rozpoczniemy pod koniec września. Nasz pierwszy pojedynek stoczymy na wyjeździe. Udamy się do Żor, by tam zmierzyć się z dobrze nam znanym MTS-em, który w minionych kilku sezonach rywalizował z nami w grupie B I Ligi.

Pierwszy pojedynek na własnym parkiecie stoczymy z Suzuki Korona Handball Kielce 30 września lub 1 października 2023 (dokładna data jeszcze nie została ustalona).

W Lidze Centralnej w późniejszym czasie czekają nas jeszcze pojedynki z: UKS Dziewiątka Legnica, ENEA Piłka Ręczna Poznań, SPR Pogoń Szczecin, PreZero APR Radom, SPR Sośnica Gliwice, Handball Warszawa, KPR Ruch Chorzów, SPR Arka Gdynia, SPR Sambor Tczew.

W grafikach poniżej przedstawiamy wstępny terminarz naszych spotkań.
Trzymajcie kciuki za nasze dziewczyny i przychodźcie na mecze wspierać je swoim dopingiem!


Szczegółowy terminarz rozgrywek znajdziecie na oficjalnej stronie ZPRP:
https://zprp.pl/archiwa/254091

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *