W oczekiwaniu na pierwsze punkty…

Za nami 3 kolejki rozgrywek Ligi Centralnej. Niestety z żadnego z trzech pojedynków nie wyszliśmy zwycięsko.

Pierwszy mecz w sezonie 2023/2024 rozegraliśmy na Śląsku. Naszym przeciwnikiem był doskonale nam znany zespół MTS Żory. Mimo naszej bardzo dobrej gry pojedynek zakończył się wygraną naszych gospodyń 29-24.

Tydzień później zmierzyliśmy się z Suzuki Korona Handball Kielce. Spotkanie było bardzo wyrównane. Graliśmy dobrze i zaciekle. Jednak udało nam się utrzymać prowadzenie jedynie do 51 minuty. Nerwową końcówkę meczu lepiej rozegrały zawodniczki z Kielc. Przegraliśmy spotkanie 26-30.

Nasz ostatni pojedynek stoczyliśmy w Poznaniu. Ponownie pierwsza połowa meczu była w naszym wykonaniu bardzo dobra. Mocna obrona, szybkie i skuteczne kontry pozwoliły nam wypracować, w pewnym momencie, nawet 6 bramkową przewagę. Niestety po przerwie role się zmieniły. Nasza gra zupełnie nie przypominała tej z pierwszej części spotkania. Byliśmy nieskuteczni, często popełnialiśmy błędy, które wykorzystywały nasze przeciwniczki. Zdobywały łatwe bramki, dzięki którym zbudowały przewagę, której nie oddały już do końca spotkania. Mecz z ENEA Piłka Ręczna Poznań przegraliśmy 27-37.

W najbliższy weekend 14/15 października pauzują wszystkie zespoły.
Kolejny mecz rozegramy dopiero 28 października 2023, o godzinie 17:00 w Radomiu.

W międzyczasie w ramach rozgrywek Pucharu Polski zmierzymy się z UKS Dziewiątka Legnica. Mecz odbędzie się w środę 18 października 2023, o godzinie 18:30 w Legnicy.


Kilka zdjęć ze spotkania w Poznaniu od Kacper Loch Photography

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *