Odpadamy z Orlen Pucharu Polski

Niestety nasz seniorski zespół w dalszym ciągu pozostaje bez zwycięstwa w sezonie 2023/2024.

Tym razem zielono-granatowe uległy na wyjeździe UKS Dziewiątka Legnica.
W środę 18 października 2023 nasze zawodniczki zmierzyły się z Legniczankami w ramach rozgrywek Orlen Pucharu Polski Kobiet.

W meczu z powodu kontuzji nie zobaczyliśmy Joanny Załogi i Sabiny Kobzar-Witczak, w związku z czym zespół musiał radzić sobie bez dwóch podstawowych zawodniczek.

Z początku dziewczynom szło całkiem dobrze. Prowadziły wyrównaną grę. Jednak zbyt duża ilość błędów i niecelnych rzutów doprowadziła do prowadzenia naszych przeciwniczek. Po pierwszej połowie przegrywaliśmy 19-10.

W drugiej połowie nasza gra uległa zmianie i poprawie. Dziewczyny nie popełniały już tylu błędów. Jednak nie były w stanie zniwelować dużej przewagi wypracowanej przez gospodynie, przez co spotkanie skończyło się wynikiem 31-23 na korzyść UKS Dziewiątka Legnica. Tym sposobem to one awansowały do kolejnej rundy rozgrywek Orlen Pucharu Polski.
W meczu ciężko doszukiwać się jakichkolwiek pozytywów, jednak na pochwałę zasługują młode zawodniczki, które po raz pierwszy pojawiły się na parkietach seniorskich. Dobrze zaprezentowała się szczególnie rozgrywająca Zofia Jadeszko. Kilka dobrych interwencji w bramce zanotowała również Barbara Grabka.

Najbliższy weekend z powodu braku dostępności hali nasze dziewczyny przymusowo pauzują. Mecz z 4 kolejki został przeniesiony na piątek 24 listopada 2023 na godzinę 17:00.
Następne spotkanie zielono-granatowe rozegrają 28 październik 2023 w Radomiu.


Kilka zdjęć z meczu od Przemka Kaczałko

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *