Zwycięstwo na Złotniczej!

Za nami pełen emocji mecz 6 kolejki rozgrywek Ligi Centralnej Kobiet, w którym to nasze zawodniczki po raz pierwszy w sezonie 2023/2024 odniosły zwycięstwo.

W sobotę 4 listopada 2023 o godzinie 16:00 usłyszeliśmy pierwszy gwizdek w spotkaniu pomiędzy MKS Vitamineo Jelenia Góra, a SPR Gdynia.

Choć pierwszą bramkę w meczu zdobyła grająca w naszym zespole z numerem 4 Irina Morozenko, kolejne 3 gole z rzędu zdobyły zawodniczki zespołu gości. Przez całą pierwszą połowę sukcesywnie zdobywały punkty i powiększały swoją przewagę. Zielono-granatowe były wówczas bezradne. Obrona funkcjonowała nie najgorzej, jednak duża nieskuteczność w ataku i duża liczba prostych błędów sprawiły, że Gdynianki zdobywały proste bramki z ataku szybkiego i ataku w drugie tempo.

Po 30 minutach gry przegrywaliśmy 9-15.

Druga część spotkania w niczym nie przypominała pierwszej. Po przerwie nasze dziewczyny pojawiły się na boisku z nową determinacją. Bojowo nastawione w obronie były nie do przejścia. W ataku ciężar gry wzięła na siebie kapitan naszego zespołu Joanna Załoga i to ona poprowadziła zielono-granatowe do zwycięstwa. Choć w końcówce mieliśmy jeszcze kilka nerwowych momentów, dziewczyny wykazały się większym opanowaniem i ostatecznie wygrały pojedynek 28-27.

Przed spotkaniem SPR Gdynia zajmowała 2 miejsce w tabeli z kompletem zwycięstw, a my nie mieliśmy na swoim koncie żadnych punktów. W związku z tym radość ze zwycięstwa była wyjątkowo wielka, gdyż nie tylko wygraliśmy, ale pokonaliśmy również dużo wyżej notowanego przeciwnika, udowadniając, że ekipa z Jeleniej Góry jest mocna i zdolna do wygrania z każdym zespołem w lidze.

Po meczu trenerzy zespołów wybrali z drużyn przeciwnych zawodników, którzy według nich zasłużyli na miano MVP. Trener Dila Samadova z zespołu SPR Gdynia najlepszą zawodniczką meczu uznała grającą z numerem 36 Uruszlę Rogulę, autorkę 11 trafień. Z kolei trener zespołu gości Kamil Ringlewski za grę wyróżnił broniącą bramki zielono-granatowych Martynę Wierzbicką. Zawodniczki w nagrodę otrzymały słodkie upominki od naszego sponsora Hotelu Gołębiewski w Karpaczu.

Za uświetnienie sobotniego widowiska swoim występem chcieliśmy podziękować dziewczynkom i trenerkom z AKRO-FIT akrobatyka, fitness i taniec, które nasi kibice mogli podziwiać w przerwie meczu.
Jeżeli chcielibyście dowiedzieć się o nich więcej zapraszamy do odwiedzenia ich strony: akro-fit.pl

Kolejne ligowe potyczki już w niedzielę 12 listopada 2023 w Szczecinie!

Do hali przy ulicy Złotniczej 12 zapraszamy 18 listopada 2023!


Kilka zdjęć z meczu autorstwa Tomasza Raczyńskiego:


Zdjęcia z meczu autorstwa Przemka Kaczałko:
https://www.facebook.com/przemekkaczalkojournalist

Zdjęcia z meczu autorstwa Kacpra Locha:
https://www.facebook.com/lochkacper.photography

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *