W sezonie 2021/2022 drużyna seniorska kontynuować będzie grę w I Lidze Piłki Ręcznej Kobiet.
Do rozgrywek zostały zgłoszone 33 zespoły. W związku z czym liga została podzielona na 3 grupy.

Grupa A to zespoły z województw: pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.
Grupa C to głównie zespoły z województwa mazowieckiego, w tym aż 4 z Warszawy, ale także z województw lubuskiego i podkarpackiego.

Tak jak w poprzednim sezonie znaleźliśmy się z grupie B, razem z innymi drużynami z województwa dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego i łódzkiego.
Nasza grupa to silne zespoły z charakterem, które są bardzo ambitne i waleczne.
Sportową rywalizacje będziemy toczyć z: SPR Olkusz, AZS AWF Handball Wrocław, SPR Gliwice, UKS Dziewiątka Legnica, MTS Żory, KS Cracovia 1906, KS Zgoda Ruda Śląska, CHKS PŁ Łódź, a także z KS Otmęt Krapkowice, który awansował z II Ligi oraz KPR Ruch Chorzów, który to spadł z PGNIG Superligi.

Po zakończeniu rozgrywek grupowych, zespoły zajmujące I miejsca, jeżeli będą chciały awansować do PGNIG Superligi Kobiet, biorą udział w turnieju Mistrzyń grup. W najwyższej klasie rozgrywek zagra zwycięzca, który spełni wszystkie wymagania licencyjne.

Rozgrywki w sezonie 2021/2022 to 22 kolejki zmagań. Czeka nas 20 meczy z mocnymi przeciwnikami.
10 spotkań wyjazdowych, 5 w pierwszej i 5 w drugiej rundzie. W sumie do pokonania mamy ponad 5 tysięcy kilometrów!
Nasz najdalszy wyjazd zaliczymy już w 2 kolejce, kiedy to udamy się do Krakowa.
Oczywiście najbardziej nie możemy się doczekać spotkań w Jeleniej Górze, miejmy nadzieje, że pandemia po raz kolejny nie pokrzyżuje nam sportowych planów i trybuny hali przy Złotniczej 12 będą mogły zapełniać się kibicami przy każdym naszym spotkaniu.


Nasz klub to również zespoły młodzieżowe. W tym sezonie do gry przystępujemy jeszcze w trzech kategoriach wiekowych. Juniorki, Juniorki Młodsze i Młodziczki powalczą o tytuł najlepszych drużyn na terenie Dolnego Śląska, a może i na arenie całego kraju.