W sezonie 2022/2023 drużyna seniorska kontynuować będzie grę w I Lidze Piłki Ręcznej Kobiet.
Do rozgrywek zostały zgłoszone 33 zespoły. W związku z czym liga została podzielona na 3 grupy.

Grupa A to zespoły z województw: pomorskiego, zachodnio-pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego i mazowieckiego.
Grupa C to głównie zespoły z województwa mazowieckiego, w tym aż 4 z Warszawy, ale także z województw lubuskiego i podkarpackiego.

Tak jak w poprzednim sezonie znaleźliśmy się z grupie B, razem z innymi drużynami z województwa dolnośląskiego, śląskiego, opolskiego, małopolskiego i wielkopolskiego.
Nasza grupa to silne zespoły z charakterem, które są bardzo ambitne i waleczne.
Sportową rywalizacje będziemy toczyć z: SPR Olkusz, Śląsk Wrocław Handball, SPR Sośnica Gliwice, UKS Dziewiątka Legnica, MTS Żory, KS Cracovia 1906, KS Otmęt Krapkowice, a także z trzema zespołami, które awansowały z II Ligi tj. MKS Victoria Świebodzice, Start Pietrowice Wielkie i AWS Szczypiorno Kalisz.

Po zakończeniu rozgrywek grupowych, zespoły zajmujące I miejsca, jeżeli będą chciały awansować do PGNIG Superligi Kobiet, biorą udział w turnieju Mistrzyń grup. W najwyższej klasie rozgrywek zagra zwycięzca, który spełni wszystkie wymagania licencyjne.

Rozgrywki w sezonie 2022/2023 to 22 kolejki zmagań. Czeka nas 20 meczy z mocnymi przeciwnikami.
10 spotkań wyjazdowych, 5 w pierwszej i 5 w drugiej rundzie. W sumie do pokonania mamy ponad 4 tysięcy kilometrów!
Nasz najdalszy wyjazd zaliczymy w 7 kolejce, kiedy to udamy się do Krakowa.
Oczywiście najbardziej nie możemy się doczekać spotkań w Jeleniej Górze, mamy nadzieję, że trybuny hali przy Złotniczej 12 będą po brzegi zapełniały się kibicami przy każdym naszym meczu.


Nasz klub to również zespoły młodzieżowe. W tym sezonie do gry przystępujemy jeszcze w dwóch kategoriach wiekowych. Juniorki i Młodziczki powalczą o tytuł najlepszych drużyn na terenie Dolnego Śląska, a może i na arenie całego kraju.