W piątek i sobotę kolejne „granie”

W miniony weekend zagraliśmy pierwszy sparing w okresie przygotowawczym.
Naszym przeciwnikiem był II ligowy zespół z Kobierzyc. Nikt nie zapisywał wyniku, ale nie miał on większego znaczenia. Dla naszej drużyny najważniejsze było wypróbowanie różnych wariantów w ataku i obronie, a także wprowadzenie nowych zawodniczek w nasz system gry. Na parkiecie pojawiły się wszystkie dziewczyny, które zaprezentowały się bardzo dobrze. Mecz przebiegał pod nasze dyktando. Zagraliśmy mocno w obronie, dzięki czemu wyprowadziliśmy dużo kontrataków w pierwsze i drugie tempo.

Teraz zmierzymy się z bardziej wymagającymi przeciwnikami.

W piątek 20 sierpnia, o godzinie 16:00 spotkamy się Ukraińskim zespołem z Lwowa.
HC Galychanka w sezonie 2020/2021 zajęła pierwsze miejsce w najwyższej klasie rozgrywek na terenie Ukrainy.
Przed biało-niebieskimi więc spore sportowe wyzwanie.

Z kolei w sobotę o godzinie 19:00 w hali przy ulicy Złotniczej 12 gościć będziemy Niemiecki zespół HC Rodertal.
Jest to drużyna grająca w 3 Bundeslidze, z którą niejednokrotnie sparowaliśmy. Doskonale wiemy, że grają bardzo mocno i szybko, a w obronie stawiają trudne do przejścia warunki.

Od kilku lat utrzymujemy przyjazne stosunki z kilkoma zespołami z zagranicy. Niemieckie Rodertal, czy Czeska Slavia Praga to kluby, z którymi systematycznie się „odwiedzamy”. Sparowanie z innymi narodowościami nie jest jedynie urozmaiceniem, ale przede wszystkim cenną lekcją, gdyż grają one w innym stylu niż zespoły z Polski, mają inną taktykę, w związku z czym można się od nich wiele nauczyć.

Zdecydowanie warto przyjść i obejrzeć oba spotkania, które zapowiadają się niezwykle ciekawie.
Wstęp na mecze jest wolny, a wejście na hale wiąże się oczywiście z zachowaniem wszystkich wymogów sanitarnych.

Dla bardzo spragnionych sportowych emocji na żywo mamy jeszcze „bonus”. W czwartek o godzinie 17:00 w hali przy Złotniczej zespół HC Galychanka i DHC Slavia Praha stoczą pojedynek między sobą.

Od czwartku do soboty zapraszamy więc na Złotniczą, nadarza się niepowtarzalna okazja do oglądania piłki ręcznej w międzynarodowej odsłonie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *